Liczba zadowolonych klientów 3 845


Zapraszamy do nauki jazdy na nartach biegowych.

Bezpieczeństwo

Szanowni Państwo, 
 
Wypoczynek z nami jest w pełni bezpieczny. Zatrudniamy wykwalifikowana kadrę, posiadamy koncesje organizatora turystyki Marszałka Woj. Pomorskiego i polise ubezpieczeniową odpowiedzialności organizatorów i pośredników turystycznych.
Nasz sprzęt spełnia wszelkie normy bezpieczństwa.
 
 • Jako jedyna firma na Mazurach oferujemy naszym klientom stałe cołodobowe zabezpiecznie medyczne, ratownicze i serwisowe. Nasza motorówka jest w gotowości 24 godz. 7 dni w tygodniu. 
 • Szekla jest  licencjonowaną szkołą żeglarską, posiadamy koncesję organizatora turystyki, ubezpiecznia OC, flotę 30 nowoczesnych jachtów, serwis, magazyn oraz całodobową opiekę ratowniczą. W każde miejsce na Mazurach jesteśmy w stanie dotrzeć w godzinę. 
 • Nasi skiperzy to starannie wyselekcjonowani ludzie o wysokiej kulturze osobistej i ze znajomością jezyków obcych 
 • Przez cały sezon  na stałe pływa z nami 10 kapitanów jachtowych i ponad 20 instruktorów 
 • Koncesja organizatora turystyki nr. 414
 • Gwarancje ubezpieczeniowe Ubezpieczenia NNW dla uczestników w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych SA nr. polisy OC 0440642 .
 • Posiadamy liczne rekomendacje od dużych firm i instytucji publicznych.
 • Współpracujemy z największymi i renomowanymi hotelami.
 • Z naszych usług korzystają największe biura turystyczne w Polsce, z którymi mamy podpisane umowy partnerskie
 • Mamy do dyspozycji 24 h szybką łódz motorową.  Posiadamy liczne własne zaplecze instruktorów i osób wspomagających bezpieczeństwo rejsów.

Zasady bezpieczeństwa

Podczas Rejsu zwracamy wielką uwagę na aspekt bezpieczeństwa, każdy jacht wyposażony jest w komplet środków ratunkowych, sternicy są w ciągłym kontakcie z komandorem rejsu, wszyscy uczestnicy poznają podstawowe węzły ratownicze. W czasie załamania pogody cała flotylla natychmiast kieruje się do najbliższego brzegu. Codziennie przed wypłynięciem jest zebranie kadry i omawiane są warunki pogodowe oraz niebezpieczeństwa na szlaku. Kąpiemy się jedynie pod nadzorem ratownika.

Telefon alarmowy WOPR:
0 601 100 100

Sprzęt

 • Jachty na których pływamy podczas obozów żeglarskich posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa i środki ratunkowe. Na każdym jachcie jest pełen komplet naczyń kuchennych, bezpieczna butla gazowa i oświetlenie. Pływamy na jachtach typu Janmor, Antila 24, Antila 26, Joker, Twister Tango 780, . Wszystkie jachty przed każdym turnusem są dokładnie sprawdzane pod względem bezpieczeństwa i komfortu. 
 • Sprzęt alpinistyczny i wysokościowy wykorzystywany podczas naszych imprez posiada wszelkie światowe atesty bezpieczeństwa CE i UIAA, Obsługiwany jest jedynie przez instruktorów przeszkolonych w Polskim Związku Alpinizmu.
 • Latarki , kompasy, namioty, kajaki, ścianki wspinaczkowe oraz inny sprzęt wykorzystywany podczas naszych imprez jest najwyższej jakości

Kadra

 • Naszą kadrę stanowią specjaliści z ponad 50 dziedzin. Są to najwyższej klasy fachowcy, instruktorzy, trenerzy i ratownicy. Oprócz kompetencji naszą kadrę charakteryzuje bardzo wysoki poziom kultury i doświadczenie w pracy z młodzieżą.

Współpraca

 • Podczas naszych imprez korzystamy z doświadczenia naszych partnerów, którymi są:
  Hotele, Pensjonaty, Firmy Doradztwa Personalnego, psycholodzy, GOPR, WOPR, TOPR, Lasy Państwowe, Bractwa Rycerskie, aktorzy, muzycy, Agencie Artystyczne, Agencje Turystyczne, najlepsze specjalistyczne Biura Podróży, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego, Polski Czerwony Krzyż, ratownicy medyczni, himalaiści, wojsko i służby specjalne, lekarze sportowi, trenerzy i instruktorzy sportowi oraz bardzo wielu przyjaciół, zapaleńców gotowych na uczestnictwo w kolejnych ciekawych projektach.