Liczba zadowolonych klientów 3 845


Zapraszamy do nauki jazdy na nartach biegowych.

Nasza baza

Schronisko Orle 
 
Orle położone w Górach Izerskich stanowi idealną bazę turystyczną dla ludzi pragnących odpocząć w spokojnym i pięknym otoczeniu. Jest to pozostałość starej hutniczej osady szklarskiej. W przepięknym zabytkowym budynku, mieści się bufet schroniska oraz sala kominkowa. Pozostałe budynki to idealna baza noclegowa dla turystów oferująca 60 miejsc noclegowych w pokojach kilkuosobowych o dobrym standardzie schroniskowo-turystycznym. Za dopłatą możliwe noclegi w wyremontowanym budynku nad potokiem KAMIONEK oddalonego 50 metrów od schroniska – pokoje o podwyższonym standardzie - pokoje 2 i 3 osobowe.
 
Jak dojechać i jak wygląda początek imprez w Orlu.
Wszystkie nasze imprezy na nartach biegowych rozpoczynamy w „Sklep i wypożyczalnia sprzętu do narciarstwa biegowego Salomon – STACJA JAKUSZYCE”. Tutaj sprawdzisz na mapie gdzie dokładnie się on znajduje >>>
Należy dojechać do Szklarskiej Poręby (Górnej) samochodem lub pociągiem. Zmotoryzowani powinni kierować się w dalszym ciągu drogą międzynarodową E65 (krajowa 3) w stronę granicy z Czechami. Dojeżdżamy do Jakuszyc (ostatnia dzielnica Szklarskiej Poręby). Przy kompleksie BIEG PIASTÓW są parkingi, na których można zostawić samochód.
Tak wygląda plan na Niedzielę w dniu rozpoczęcia imprez w Orlu:
 
Niedziela
 
godz. 15.00  Zbiórka w Wypożyczalni Salomon koło przystanku PKP - Szklarska Poręba Jakuszyce, tutaj >>>
godz. 15.00-15.30 Wypożyczenie nart 
Przejście z nartami i bagażami ok 500 m do miejsca, skąd odbędzie się transport bagaży do schroniska 
godz. 16 .00 Zapakowanie do Busa rzeczy, które zostaną przewiezione skuterem na wieczór do schroniska
godz. 16.30 Wyjście do schroniska na nartach biegowych
godz. 19.00 - 20.00 Spotkanie organizacyjne w schronisku, odebranie bagaży i zakwaterowanie.
 
UWAGA! Osoby, które dotrą później powinny dotrzeć do schroniska we własnym zakresie!
 
Jak dotrzeć do Schroniska ORLE z Jakuszyc.
Z Jakuszyc kierujemy się pieszo, lub na nartach do schroniska Orle. Około 50 m za budynkami kompleksu BIEG PIASTÓW z szosy głównej w prawo skręca wąska, asfaltowa droga oznaczona szlakiem turystycznym żółtym. Po około 2,6 km u podnóża DZIAŁU IZERSKIEGO, szlak zmienia się na zielony. Po następnych 2,8 km docieramy do Stacji Turystycznej ORLE.
 
Inną drogą z Jakuszyc do schroniska jest szlak czerwony, przez tzw. "samolot". Droga szutrowa jest trochę krótsza (ok. 4,2 km) ale też trudniejsza ze względu na dwa strome podejścia. Polecamy tę trasę głównie w czasie dobrej pogody. Przepiękne widoki rekompensują odrobinę wysiłku jaki należy włożyć w podejście na "samolot".