Filmy instruktażowe biegówki

żródło http://www.nabiegowkach.pl 
Przedstawiamy pierwszy odcinek kursu nauki jazdy na biegówkach stylem łyżwowym. Instruktor narciarstwa biegowego opowiada w nim o podstawach stylu łyżwowego, różnicach w stosunku do stylu klasycznego, a także demonstruje najłatwiejszy krok - łyżwowanie.

Popularność cyklu "Wirtualnego kursu narciarstwa biegowego", publikowanego w portalu nabiegowkach.pl, w którym instruktorzy szkoły biegania na nartach Start z Jakuszyc przedstawiają zasady poruszania się stylem klasycznym, zachęciła nas do przygotowania podobnego kursu nauki jazdy na biegówkach stylem łyżwowym.

W filmie Jakub Mroziński - instruktor narciarstwa biegowego i utytułowany zawodnik - przekazuje nam ogólne wskazówki dotyczące biegania "łyżwą". Opowiada także o najprostszym z kroków łyżwowych - łyżwowaniu. Całość uzupełniona jest demonstracją, podczas której mamy szansę zobaczyć jak wygląda poprawne technicznie łyżwowanie. Zapraszamy na seans.

Jeśli chcesz efektywnie wbiegać na wzniesienia, zapoznaj się z przygotowanym przez nas filmem. Sławomir Kulej, którego znamy z poprzednich odcinków Wirtualnego kursu narciarstwa biegowego, pokazuje nam, jak radzić sobie z łagodnymi i stromymi podbiegami. W filmie zaprezentowane zostały dwie techniki podbiegania: krokiem naprzemianstronnym i tzw. choinką. Zapraszamy na seans.

 

 

 

 

 

Wirtualny kurs narciarstwa biegowego (odc. 6) - styl klasyczny - zmiana kierunku jazdy przez odłyżwowanie oraz wyjście z toru - FILM

 

 

Pługowanie to najprostsza metoda na kontrolowanie prędkości na zjazdach i zmiany kierunku jazdy. Choć wydaje się łatwa w zastosowaniu, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Zachęcamy do poświęcenia 4 minut czasu na zapoznanie się z filmem, w którym Sławomir Kulej pokazuje i opowiada o pługowaniu jedną i dwiema nartami.

W poprzednich odcinkach Wirtualnego kursu narciarstwa biegowego nauczyliśmy się biegać na nartach. Odcinek poprzedzający pługowanie instruował nas jak pokonywać wzniesienia. Teraz przyda nam się wiedza jak sprawnie i bezpiecznie zjeżdżać, hamować, i skręcać pługowaniem.

W pierwszej części prezentowanego filmu zostały obszernie omówione zasady pługowania jedną nartą, przy pozostaw]ieniu drugiej w torze. Druga część to nauka pługowania obiema nartami i skręcanie pługiem.

 

 

Trzeci odcinek cyklu prezentującego technikę klasyczną przedstawia najtrudniejszy z kroków - jednokrok. Prezentujemy materiał filmowy tradycyjnie wzbogacony o bogaty komentarz słowny i wskazówki jak poprawnie poruszać się jednokrokiem.

Jednokrok stosowany do poruszania się w terenach płaskich lub lekko opadających, uznawany jest za najtrudniejszy sposób poruszania się na biegówkach w stylu klasycznym. Ale każdy może go się nauczyć. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka szczegółów. O tym jak poprawnie wykonywać ten krok opowiada i pokazuje nam Sławomir Kulej, instruktor narciarstwa biegowego z Jakuszyc.

 

Jeśli wiesz już jak biegać krokiem z odbicia i potrafisz wykonać poprawnie bezkrok, czas na naukę jednokroku. Zapraszamy na seans.

 

 

Krok z odbicia, zwany także krokiem naprzemianstronnym, to najważniejszy i najczęściej wykorzystywany krok podczas poruszania się na biegówkach. Zapamiętaj 4 podstawowe zasady, które powinny być spełnione, aby poprawnie go wykonywać. Ucz się biegać razem z nabiegowkach.pl.

 

To już drugi film z cyklu nagranego przez nabiegowkach.pl wraz z instruktorami narciarstwa biegowego z Jakuszyc. W pierwszym odcinku Sławomir Kulej opowiadał o sprzęcie do biegania na nartach. Nadszedł czas na praktykę. W tym odcinku poznasz podstawowy i najczęściej stosowany krok, którym poruszamy się na nartach biegowych w terenie płaskim lub podbiegowym - krok z odbicia - zwany także krokiem naprzemianstronnym.

 

To co wyróżnia ten film to bogaty komentarz słowny instruktora. Dzięki temu dowiadujemy się o najważniejszych zasadach poruszania się na biegówkach krokiem z odbicia. Na filmie możemy też zobaczyć jak wygląda poprawnie wykonywany krok w wersjach:

 

amatorski - w którym obie narty cały czas są przywarte do ziemi,

zawodniczy - gdzie po odbiciu zawodnik jedzie na jednej narcie, a tył drugiej jest oderwany od ziemi.

 

 

Bezkrok, potocznie nazywany pchaniem, to teoretycznie najprostszy ze sposobów poruszania się na biegówkach. Zobacz jak poprawnie poruszać się bezkrokiem, wysłuchaj wskazówek doświadczonego instruktora. Ucz się poprawnej techniki biegania na nartach razem z nabiegowkach.pl.

Trzeci odcinek z cyklu filmowego zrealizowanego przy współpracy instruktorów ze szkoły narciarstwa biegowego Start z Jakuszyc. Podobnie jak w poprzednich materiałach (Opowieści o sprzęcie do narciarstwa biegowego i Krok z odbicia) Sławomir Kulej pokazuje, a co najważniejsze opowiada, o wszystkich istotnych elementach poprawnej techniki poruszania się bezkrokiem.